31. 5. 2023: 11. seja Otroškega občinskega sveta Občine Postojna

V sredo, 31. 5. 2023, je v Gasilsko reševalnem centru Postojna  potekala enajsta seja Otroškega občinskega sveta Občine Postojna. Seje so se poleg predstavnikov Otroškega parlamenta OŠ Antona Globočnika Postojna udeležili še predstavniki OŠ Miroslava Vilharja ter predstavniki OŠ Prestranek. Teme enajste seje so se nanašale na solidarnost in medsebojne odnose, Erasmus+ ter predstavitev  Centra trajnostne mobilnosti. OŠ Antona Globočnika Postojna so zastopali Nika (predsednica otroškega parlamenta), Avi, Blaž in Karin.

O seji je predsednica zapisala: » 31. 5. 2023 smo se v sejni sobi v gasilskem domu v Postojni zbrali predstavniki osnovnih šol Občine Postojna (OŠ Prestranek, OŠ AG Postojna in OŠ MV Postojna), župan in občinski svet. Kot gost se nam je na seji pridružil tudi Miha Juvan, direktor Centra trajnostne mobilnosti Postojna. Na začetku seje nas je nagovoril župan Igor Marentič in nam na kratko predstavil teme, o katerih smo govorili. Najprej smo se pogovarjali o solidarnosti in skupaj iskali načine, kako bi se mladim bolj približala in se med njimi bolj razširila. Nato nam je ga. Tatjana Rant predstavila program Erasmus + in delo Mladinskega centra Postojna. Sledila je predstavitev Centra trajnostne mobilnosti Postojna, kjer nam je g. Juvan predstavil njihovo delovanje in načrte za prihodnost. Na koncu seje smo imeli možnost, da izrazimo svoje pobude in vprašanja g. županu. Preden smo odšli, smo poklepetali ob kosu pice.

Blaž, Avi, Karin in Nika«