Skoči na glavno vsebino

2. 10. – 8. 10. 2023: Teden otroka obeležili tudi na podružnici Planina

Minuli teden je bil tudi na naši šoli v znamenju ZAKAJEV IN ZATOJEV. Skozi pogovor, različne igre in druženja smo skupaj z učenci ugotovili, da je ravno vprašalnica ZAKAJ tista katera največkrat spremlja njihovo radovednost. V tednu, ki je za nami so otroci postavljali različna »zakaj« vprašanja. Sprva so bila vprašanja, ki so jih zastavili zabavna, včasih nesmiselna, večkrat so nanje že vedeli odgovor. Izbrali smo štiri najbolj zanimiva in iskali vire, ki bi nas pripeljali do odgovorov. Knjigo so učenci postavili na 1. mesto. Skupaj smo ugotovili, da postavljanje vprašanj spremlja otrokova radovednost, ki otroke uči in bogati. Med drugim smo se lotili izdelave knjižnih kazal, kjer so se otroci učili  osnov kvačkanja. Teden otroka pa zaključili s peko čisto pravega, omamno dišečega Bananinega bureka, ki je nastal ob pobudi učencev, ko so postavili vprašanje: “Zakaj ne obstaja bananin burek?” Tako so učenci staknili bistre glave, zavihali rokave in napisali nekaj receptov zanj. V sredo pa je  po naši šoli omamno zadišalo. Sedaj veste, da obstaja tudi bananin burek.

Učenci in učiteljice PB

Dostopnost